Üyelik

 


Kimler üye olabilir?

Dernekler kanununa göre dernek kurma hakkına sahip her Fen, Tıp, Eczacılık, Dişçilik veya Veterinerlik Fakülteleri mezunu olan, veya Mühendislik Fakültesi mezunu olmakla birlikte Biyoloji, Biyokimya, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoloji ve Moleküler Genetik alanlarından birinde uluslarası bilimsel yayını olan, ve derneğin amaç ve ilkelerini benimseyerek bu doğrultuda çalışmayı kabul eden ve Mevzuatın öngördüğü koşullarını taşıyan her gerçek ve tüzel kişi bu derneğe üye olabilir.

Derneğimize üye olabilmek için aşağıda belirtilen işlemleri yapmanız gerekmektedir.

1. Üyelik Dilekçesini bilgisayarınıza yükleyiniz (uyelik_dilekce.doc ) ve doldurunuz.

2. Basvuru ücreti olarak 20.-TL ve yıllık dernek üyelik aidatı olan 50.-TL (geçerli yüksek lisans ya da doktora öğrenci kimliği ile 30 TL) ücreti (toplam 70.-TL -öğrenciler için 50.- TL) Garanti Bankasi Bilkent Subesi IBAN no: TR43 0006 2000 3930 0006 2988 11 no.lu dernek hesabına yatırınız. Basvuru ücreti olarak yatıracagınız 20.-TL, basvuru surecindeki giderleri karsılamak uzere alındıgı icin basvuru kabul edilmez ise iade edilmeyecektir.

3. Üyelik dilekçesi, üye aidat ödeme dekontu ve fotoğrafınızın çıktılarını yeniuye@molbioturk.org adresine gönderiniz.

4. Üye Kayıt Fişi'ni eksiksiz doldurunuz.

Üyelik müracaatları Dernek Yönetimince değerlendirilerek sonuç müracaat sahibine bildirilecektir.


Moleküler Biyoloji Mail Grubu’na e-post yollamak için:

Dernek başvurusunda kullandığınız email hesabından molekuler-biyoloji-dernegi@googlegroups.com  adresine email gönderebilirsiniz.


Bu email grububunu:

1. dernek ile ilgili duyurular,

2. toplanti duyurulari,

3. pozisyon duyurulari (is ilanlari),

4. arastirmanizda kullanmak amaciyla materyal talepleri (malzeme, enzim, antikor, plasmid, hucre hatti vs.) için kullanabilirsiniz.


Bazı kurallar:

Lutfen molekuler biyoloji derneginin kapsaminda olmayan konular hakkinda bu gruba email yollamayin. Bu email grubunu kullanirken emailinizin cok degisik konumdaki insanlara (Profesorler, ogretim uyeleri, ogrenciler, sirket calisanlari) ulasacagini lutfen unutmayin.

Yollanmamasi gereken bazi emaillar:

1. Bayram tebrikleri

2. Kan araniyor emaillari

3. Genel olarak spam sayilabilecek emaillar (fikralar, diger uyelere saygisiz icerik tasiyan emaillar, forward emaillari).

  1. 4.Belirtec talebinde bulunuyor ya da bir konuda yardim talep ediyorsaniz, email grubunun arsivini tarayip bu talebin daha once yapilmadigini lutfen kontrol edin.

Bunu http://groups.google.com/group/molekuler-biyoloji-dernegi adresinden tarayabilirsiniz. Dernek başvurusunda bildirdiğiniz email hesabı gmail hesabı değil ise, bu sayfadaki email arşivlerine ulaşmak için, gmail hesabınızı admin@molbioturk.org adresine bildirerek kayıt ettirmeniz gerekmektedir.

5. Dernek uyesi olmayan bir kisi ya da kurum adina yollayacaginiz emaillar icin lutfen admin@molbioturk.org adresine yazarak izin isteyiniz.


Not: Access Google Groups on your Android™ or Apple® iOS device by scanning this QR code or pointing your mobile browser to:

https://groups.google.com/forum/m/


Esenlikler dileriz,
Moleküler Biyoloji Derneği